Zmniejszenie piersi

Najczęściej wykonywanym zabiegiem chirurgii estetycznej jest kształtowanie sylwetki przez usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej czyli liposukcja. W czasie zabiegu  usunąć nawet i 15 litrów tkanki tłuszczowej, zwykle jednak, bezpiecznym zakresem będą 4-ry kg. Najpierw lekarz kwalifikując pacjenta do zabiegu, analizuje wnikliwie stan jego zdrowia. Zabiegi mogą być wykonywane w w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Najpierw przeważnie  ostrzykuje się miejsca w których następnie będzie odsysana tkanka tłuszczowa. Dzisiaj już niemal wyłącznie stosowana jest technika mokra, a więc w celu ułatwienia odsysania wprowadzane są pewne mikstury. Po pewnym czasie dokonuje się nacięć, poprzez które tzw. kaniulę a więc cieniutką rurkę służącą do odsysania. Zadaniem kaniuli. Nadmiary tłuszczu najczęściej usuwane są z obszarów posiadających tendencje do gromadzenia dodatkowych kilogramów, a więc brzucha, boczków czy pośladków. Pacjenci po przeprowadzonej liposukcji muszą chodzić w specjalnych ubrankach które pozwolą na szybsze obkurczanie skóry.
Do liposukcji będziemy musieli się właściwie przygotować. Oznacza to wykonanie kilku badań. Na 4-6 tyg. przed przeprowadzeniem zabiegu, palący powinni powstrzymać się od palenia i przebywania w zadymionych miejscach. Najczęstszym czynnikiem dyskwalifikującym z skorzystania z takiej procedury jest kiepski stan naszego zdrowia, przede wszystkim problemy z niewydolnością układu krążenia lub układem oddechowym.

zmniejszenie piersi
Zbyt obfite, nadmiernie rozwinięte piersi to nie tylko kwestia wyglądu, ich zbyt duża wielkość i ciężar jest przyczyną powstawania wielu problemów zdrowotnych. Przeciążanie kręgosłupa a także pleców powoduje bóle w okolicy kręgosłupa szyjnego, ramion i kończyn górnych. Pomniejszenie biustu to operacja podczas której  usuwa się nadmiar tkanki piersi, tłuszcz oraz skóry.
W rezultacie piersi są pomniejszone i przekształcone a brodawki razem z otoczkami podniesione na odpowiednie miejsce. Operacja wykonywana jest pod znieczuleniem ogólnym (pacjentka śpiąc nic nie czuje). Czas operacji to ok. 2-3 godziny. Usunięcie nadmiaru tkanek wykonywane jest  za pomocą nacięcia dookoła otoczki brodawki następnie poniżej piersi i dalej pod piersią. Po wyeliminowaniu nadmiarów uwypukla się piersi i przenosi kompleks brodawka – otoczka brodawki. Na koniec operacji piersi przykrywane są jałowym opatrunkiem. Później zastępuje się go tzw. chirurgicznym biustonoszem a po upływie około 2 tygodni można założyć zwykły sztywny biustonosz.
Samo gojenie się ran to proces dość wolny i zależny od indywidualnych uwarunkowań pacjentki. Zawsze jednak trzeba się liczyć z tym, że mogą wystąpić obrzęki które utrzymują się do ok. 6 tygodni. Pacjentka może wrócić do codziennych lekkich zajęć po ok. 1-2 tygodniach, choć z aktywnością sportową czy znacznym wysiłkiem  powinniśmy poczekać ok. półtora miesiąca. Zabieg ten możesz wykonać na przykład tutaj: http://www.chplast.com.pl/zabiegi/operacje-plastyczne-piersi/zmniejszenie-piersi

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Zmniejszenie piersi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s